Zwykle rodzą się o świcie…

Powstają w domowym zaciszu, w małej pracowni na poddaszu zielonego domu z czerwonym dachem. Zwykle rodzą się o świcie, kiedy pozostali domownicy śpią jeszcze w swoich łóżkach. Czasem przez okno pracowni wpadają wtedy promienie słońca, czasem stukają w nie krople rzęsistego deszczu. Ich charakter zależy od bardzo wielu czynników.

- Lubię wiedzieć, dla kogo szyję zabawkę – mówi Asia, która w naszej Manufakturze zajmuje się systematycznie powiększanym działem „DLA DZIECI”. - Rodzice przysyłają mi zdjęcia, opowiadają o swoich pociechach.  Przeważnie proszą o różowe sukienki dla dziewczynek, ale niekiedy dają się namówić na coś zupełnie innego. Pomysł rodzi się w głowie w trakcie tych opowieści i jest na bieżąco konsultowany, ale efekt końcowy często nawet mnie zaskakuje.  :)

Wszystkie nasze jednorożce mają ręcznie wyszywane oczka i chrapki nosa, miękkie rogi i uszy, bujną grzywę i uroczy, sznurkowy ogonek. Delikatny uśmiech nadaje im niepowtarzalny charakter – nie da się wykonać dwóch identycznych. Na każdym jednorożcu umieszczany jest monogram – pierwsza literka imienia dziecka, którego przyjacielem ma zostać. Ubranko projektowane jest indywidualnie i staramy się, żeby było niepowtarzalne.

Panna J.

To zamówienie zapamiętamy na długo – nasz pierwszy jednorożec miał wyruszyć poza granice Polski. Ale z Panną J. od początku były jakieś kłopoty. A to rzęski nie tak wywinięte, a to ogonek ciut za krótki. Wiadomo było, że rodzi się wyjątkowo kapryśna piękność.

Piękna, tiulowa suknia we wrzosowym kolorze powstała na samym końcu, po wielu przymiarkach. Uzupełniona bawełnianą koronką i tiulowym pomponem podkreśliła wyjątkową urodę właścicielki, która w pudełku zawiniętym liliową wstążką na początku lutego wyruszyła na południe Europy.

A tam, jak widzicie, odnalazła się znakomicie. Jak donieśli nam domownicy, aktualnie zwiedza okolicę i wystawia nosek do słońca, ale już wkrótce będzie musiała przygotować się do kolejnej podróży.  Czy u jej kresu znajdzie swój dom i przyjaźń na całe życie? :) Zobaczymy…

Zapraszamy…

Jeżeli również chcielibyście zaprzyjaźnić się z jednorożcem, zapraszamy  do naszego sklepu. Znajdziecie tam więcej szczegółowych informacji oraz formularz kontaktowy. Wszystkie zamówienia staramy się realizować jak najszybciej, jednak w przypadku ich dużej ilości czas ten może ulec wydłużeniu.  Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę. Zapraszamy!

P.S. Za zdjęcia serdecznie dziękujemy Pani Ewie N.